fajr 98 1

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 86 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم
نیکوکاران وموسسات خیریه

نیکوکاران وموسسات خیریه (14)

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از حبرگزاری صداوسیما، اسماعیل بایبوردی گفت: این سه قطعه زمین در زمینه اجرای حکم تخریب و تخلیه منازل غیرمجازدرحریم رودخانه گازارگاه منطقه یحیی آباد این شهرستان تحویل داده شده است.
وی افزود: اعتبار ساخت این سه قطعه را خیران مسکن سازشهرستان تامین کرده اند و ساخت آنها را اداره بنیادمسکن انقلاب اسلامی به زودی آغازمی کند.
فرماندار آران و بیدگل گفت: متراژ هرکدام از این زمینها ۱۴۵مترمربع و ارزش آنها درمجموع ۵میلیارد ریال است.
منطقه یحیی آباد با۳ هزار نفر جمعیت درجنوب شهرستان آران وبیدگل واقع شده است.

از سوی سرکارخانم انیس السادات فقیه یکدستگاه آسانسوربه ساختمان موقوفه مسجد آیت الله العظمی رضوی ره اهدا شد .

حاج حسن ستوده عضو هئیت امنای مسجد ایت الله العظمی رضوی ره ارزش این آسانسور را با هزینه های جانبی بالغ بر دویست میلیون تومان اعلام کردوگفت : این آسانسور در راستای کمک این بانوی نیکوکار برای راه اندازی بخش درمانگاهی این مجتمع تجاری مسکونی ساختمان درنظر گرفته شده است .

ساختمان موقوفه مسجد آیت الله العظمی رضوی ره در سه طبقه پزشکی تجاری احداث می شودودرآمدش برطبق اساسنامه ثبتی برای تحصیل, معیشت, وازدواج ایتام اختصاص می یابد .

     با افتتاح مجتمع پزشکی تجاری مسجد آیت الله العظمی رضوی کاشان ایتام این منطقه از خدمات آن بهره مند می شوند .

عملیات اجرائی این طرح که از بهمن ماه 96 در زمینی به وسعت 240 متر مربع آغاز شده است تاکنون بالغ بریک میلیاردتومان توسط افراد خیر هزینه شده است وپیش بینی می شود با تامین 500 میلیون تومان اعتباردیگر این طرح تا دهه مبارک فجر98 به بهره برداری برسد .

این مجتمع در سه طبقه پزشکی تجاری احداث می شودودرآمدش برطبق اساسنامه ثبتی این موقوفه برای تحصیل, معیشت, وازدواج ایتام اختصاص می یابد .

مسجد آیت الله العظمی رضوی دارای پیشینه 570 ساله است که دارای موقوفه های زیادیست و این مجتمع پزشکی تجاری یکی ازاین موقوفه هاست .

تاریخچه موقوفه مسجد حضرت آیت الله العظمی رضوی ره

عضو هئیت امنای مسجد آیت الله العظمی رضوی ره با اعلام این مطلب به تاریخچه این موقوفه ارزشمند اشاره کرد وچنین اظهارکرد:این بنا از ابتدا دو باب حمام مردانه زنانه بوده که درزمان تعریض میدان قاضی اسدالله در سال 1342 دو سوم بنا وزمین مجاورآن درمیدان قرار گرفت که پس ازاستفتاء ازحضرت آیت الله العظمی گلپایگانی ره اجازه تبدیل آن به احسن داده شد که با همت هئیت امناء خیرین شهری وبرون شهری اقدام به ساخت وساز این مجتمع مسکونی تجاری وفرهنگی نموده شد که باتوجه به زمان بهره برداری وتنظیم اساسنامه, مقررشد درآمدش صرف امورات وروشنائی این مسجد وهزینه تحصیل ومعیشت ایتام محله ومنطقه قرار گیرد .

حاج حسن ستوده درپایان باتشکر وقدردانی ازکسانیکه دراین امرخیرمارایاری کرده اندابراز امیدواری کرد,با کمک ومساعدت دیگر افراد نیکوکار وخیر اندیش منطقه بتوانیم این مجتمع مسکونی, تجاری وفرهنگی را در موعد مقرربه بهره برداری برسانیم وبرای صاحبان این امورخیرنیز ازخداوند بزرگ برایشان پاداش دنیوی واخروی آرزومندیم .

درآئین ویژه ای که درمحل ساختمان صندوق قرض الحسنه انقلاب اسلامی کاشان برگزار شد یک بانوی نیکوکاربا اختصاص مبلغی به عنوان سپرده قرض الحسنه دراین صندوق بااین امرخداپسندانه,مشارکت کرد .

حاج حسن ستوده عضو هئیت امنای مسجد آیت الله العظمی رضوی وصندوق قرض انقلاب اسلامی کاشان با اشاره به اینکه این صندوق در سال 1358 توسط جمعی ازخیرین تاسیس,وتاکنون تسهیلات قابل توجهی به مردم پرداخت کرده است گفت:صندوق قرض الحسنه کاشان طی سه ماهه اول 98 نیز هرهفته 200تا 250 فقره وام به مبلغ یک تا پنج میلیون تومان به نیازمندان ومردم کم درآمد منطقه پرداخت کرده است .

همچنین دربرنامه ای که درمجتمع پزشکی تجاری آیت الله العظمی رضوی برگزار شد این بانوی نیکوکار ضمن بازدید از قسمتهای مختلف این مجتمع,مبلغی رابرای اتمام بخش پزشکی آن اختصاص داد .

بگفته عضو هئیت امنای مسجد آیت الله العظمی رضوی : این مجتمع با زیر بنای 240 متر مربع اهدائی خانواده آیت الله رضوی از بهمن ماه 96 آغاز, وتاکنون بالغ بریک میلیارد تومان با کمک خیرین هزینه شده است

وی افزود:این مجتمع در سه طبقه پزشکی تجاری احداث می شودودرآمدش برطبق اساسنامه ثبتی برای تحصیل, معیشت, وازدواج ایتام اختصاص می یابد .

معرفی موسسه نیکو کاری کاشانه مهرکاشان

موسسه توسعه کاشان به همت و تلاش جمعي از اهالي شهرستان به عنوان سازماني مردم نهاد و با هدف کمک به امر پيشرفت اين مرز و بوم در ابعاد مختلف انساني، فرهنگي و اجتماعي تاسيس گرديده و از آنجا که بر اساس ديدگاه کارشناسان امر توسعه، توسعه انساني، محور توسعه در ساير زمينه هاست به عنوان اولين گام، اقدام به راه اندازي مرکز کارآفريني و توانبخشي جسمي حرکتي "کاشانه مهر کاشان" کمک نموده است.

موسسه نيكوكاري كاشانه مهر كاشان

اولين مركز آموزشي و توان بخشي منجر به اشتغال معلولين جسمي و حركتي كاشان

پيش نوشتار :

در گذر زمان، توسعه همه جانبه كاشان موسسه توسعه كاشان در يك نگاه به ويژه توسعه انساني ، از دغدغه هاي مشترك نخبگان و فرهيختگان و شهروندان كاشاني بوده و هست .

احساس اين ضرورت انكار ناپذير طي دهه‌هاي گذشته، جمعي از كاشاني هاي مقيم مركز را بر آن داشت تا با تاسيس موسسه توسعه كاشان در جهت شناسائي، ساماندهي ، جذب و استفاده از توانائيهاي بالقوه انساني، فرهنگي، صنعتي، گردشگري و ... کاشان گامي در راستاي توسعه كاشان بردارند و تاسيس كاشانه مهر در كاشان توسط موسسه توسعه كاشان به منظور آموزش منجر به اشتغال يكي از آسيب پذيرترين اقشار اجتماعي يعني توان يابان ( معلولين ) جسمي حركتي متناسب با شرايط ويژه آنان به عنوان يك اقدام فرهنگي و انساني ، در مسير توسعه معني مي يابد .

تاريخچه تاسيس كاشانه مهر كاشان

موسسه نيكوكاري كاشانه مهر كاشان سازماني است مردم نهاد كه با همت، تلاش و حمايتهاي مادي و معنوي موسسه توسعه كاشان و مساعدت گروهي از نيكوكاران محلي از دي ماه 1387 در منزل زنده ياد حاج محمد فرزانه شروع به كار نموده است.

مهمترين اهداف كاشانه:

1- شناسايي و جذب معلولين جسمي حركتي كاشان به منظور ارتقاء سطح توانائيهاي علمي و فني حرفه اي آنان جهت ايجاد اشتغال متناسب با وضعيت جسمي و فيزيكي توان يابان.

2- تقويت حس اعتماد به نفس در بين معلولين و ارتقاء انگيزه فعاليت و خلاقيت در آنان

3- ايجاد خودكفايي اقتصادي براي معلولين و تامين معيشت شرافتمندانه و عزتمند براي حفظ و ارتقاء كرامت انساني توان يابان

4- ارتقاء سطح آگاهي خانواده هاي وابسته به توان يابان از طريق انجام مشاوره‌هاي آموزشي و تخصصي

5- ارائه آموزشهاي لازم جهت پيشگيري از معلوليت و نهادينه نمودن فرهنگ برخورد و رفتار صحيح و انساني با معلولان

مشخصات محل كاشانه مهر كاشان

در بافت قديمي كاشان ، نام محله «محتشم» به عنوان زادگاه و آرامگاه محتشم كاشاني نامي آشناست .

... و شنيدن نام محله « پاقپان » يادآور خاطرات مراسم شبهاي قدر و تفسير قرآن معلم اخلاق و روحاني وارسته زنده ياد « آيت اله حاج شيخ علي آقا نجفي » در مسجد الحسين (ع) ( ميرنشانه ) است .

در جنب مسجد خانه اي است باستاني با مساحتي حدود 400 متر مربع متعلق به مرحوم حاج محمد فرزانه كه توسط ورثه نيكوكار آن شادروان بازسازي و به منظور استفاده از فضاهاي موجود براي فعاليت هاي آموزشي، توانبخشي و كارگاهي در اختيار كاشانه مهر قرارگرفته است. درود و سلام ما نثار روح مرحومان حاج محمد فرزانه حاجيه خانم ثابت حاج اصغر فرزانه و همسرمكرمه و سپاس و تشكر ما تقديم به همت والاي بازماندگان آن عزيزان.

       به گزارش ایرنا، وحید قبادی دانا روز شنبه در آیین بهره برداری از چند طرح بهزیستی در کاشان افزود: 53 هزار واحد مسکونی در مجموع برای توانخواهان و مددجویان در دست ساخت است و در دهه مبارک فجر 2 هزار و 542 واحد در نقاط مختلف کشور به بهره برداری می رسد.

 

وی بیان کرد: نزدیک به پنج هزار مسکن برای خانواده های دارای 2 توانخواه یا بیشتر واگذار شده و حدود 6 هزار و 800 واحد در دست ساخت است اما هنوز 2 هزار و 200 خانوار در صف قرار دارند.
رییس سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: نزدیک به 113 هزار نفر از خانواده های دارای یک توانخواه، مددجو و نیازمند در انتظار قرار دارند که امید می رود با کمک خیرین مسکن ساز مشکل آنها برطرف شود.
وی یادآور شد: بر اساس تفاهم نامه ای چند جانبه از سال 94 با هدف برطرف کردن مشکل مسکن توانخواهان، 14 هزار خانواده 2 معلول شناسایی شد که هفت هزار و 500 خانوار شهری و 6 هزار و 500 خانوار در روستاها هستند.
قبادی دانا اضافه کرد: 11 هزار میلیارد ریال در لایحه بودجه سال آینده برای اجرای قانون حمایت از معلولان پیش بینی شده که البته بر اساس برآورد سازمان بهزیستی، برای اجرای این قانون 125 هزار میلیارد ریال نیاز است و این رقم کمتر از یک دهم برآوردها می باشد.
وی با ابراز امیدواری نسبت به افزایش این مبلغ در بودجه 98 اضافه کرد: یک میلیون و 415 هزار نفر دارای معلولیت در کشور تا کنون شناسایی شده و دارای پرونده هستند که از این تعداد 800 هزار نفر دارای معلولیت بالا بوده و مستمری ماهانه دریافت می کنند.
رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به افزایش مرکزهای نگهداری شبانه روزی توانخواهان از 19 به 800 مرکز در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: پیش از راه اندازی این سازمان 11 بنیاد خیریه در کشور وجود داشت که همه آنها وابسته به دربار بودند اما اکنون این رقم به 40 هزار مرکز رسیده است.
وی در ادامه به واگذاری بیش از 92 درصد تصدی گری های این سازمان به مرکزهای غیر دولتی، موسسه های خیریه و مردم اشاره و بیان کرد: دولت دریافتی مستمری بگیران زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد را سه برابر کرده است.
قبادی دانا یادآور شد: اکنون در شرایط تحریم های ظالمانه دولت به سختی بودجه را تنظیم کرده تا دست کم سازمان های حمایتی کاهش نداشته و هنگام پرداخت یارانه ها، مستمری ها و حقوق طبقات متوسط اولویت پرداخت با دهک های و طبقات پایین باشد.

** اماکن اقامتی و اداری گواهینامه فضای تراز افراد توانخواه را دریافت می کنند
معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور همچنین در جمع خبرنگاران گفت: گواهینامه فضای تراز افراد توانخواه از سوی این سازمان برای اماکن اقامتی و اداری اهدا خواهد شد تا به تدریج همه آنها فضاهای لازم را برای این قشر از جامعه پیش بینی کنند.
وی افزود: با تصویب قانون حمایت از معلولان در مجلس شورای اسلامی، زمینه بیش از پیش فراهم شده تا از این قشر دفاع کنیم و بر این اساس دستگاه های دولتی و غیر دولتی باید برای مناسب سازی و ایجاد شرایط دسترس پذیر برای آنها اهتمام داشته باشند.
رییس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: کمیته مناسب سازی محیط در روزهای آتی نخستین جلسه را تشکیل داده و پس از بررسی گزارش اقدام دستگاه ها در این زمینه، با کاستی های احتمالی برابر قانون برخورد خواهد شد که امید می رود خود در این زمینه اقدام کنند.
وی اضافه کرد: پژوهشی نیز در این زمینه در دست انجام بوده که در روزهای آتی نتیجه آن را به مردم اعلام می کنیم تا مشخص شود چه دستگاه هایی چند درصد در زمینه تسهیل حضور مستقل توانخواهان در این اماکن پیشرفت داشتند.
قبادی دانا تصریح کرد: هنوز مشکلاتی در زمینه معابر عمومی داریم و حتی اگر توانخواه نباشیم، حرکت کالکسه کودکان در معابر و پیاده روها دشوار است که این دشواری برای تردد توانخواهان یا نابینایان دوچندان می باشد.
وی افزود: شهرداری ها به ویژه در تهران همکاری خوبی در این زمینه داشتند و البته باید این مساله را هم در نظر گرفت که این امر زمان بر می باشد و بسیاری از کشورها بین 100 تا 200 سال به این نقطه رسیدند.
رییس سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: امید می رود که در آینده ای نچندان دور بتوانیم به نقطه ای برسیم که توانخواهان بدون نیاز به کمک دیگران بتوانند به امور جاری بپردازند و این امر نیازمند همکاری دلسوزی همه دست اندرکاران در بخش دولتی و خصوصی است.
وی در ادامه از راه اندازی هتل تراز معلولان در سال آینده از سوی خیرین در مشهد مقدس خبر داد و گفت: یکصد هزارمین مسکن توانخواهان کشور امروز در کاشان به بهره برداری رسید که کابینت ها، پریزها، ورودی، رمپ، آسانسور و حتی سرویس های بهداشتی آنها برای حرکت توانخواهان و ویلچر مناسب سازی شدند.
قبادی دانا همچنین در زمینه اشتغال توانخواهان عنوان کرد: دستگاه ها باید سه درصد از نیروی انسانی مورد نیاز خود را از میان این قشر به کار بگیرند و در برخی مشاغل مانند تلفنچی نیز تا 30 درصد باید از نابینایان باشند که برخی دستگاه ها این قانون را اجرا کرده و برخی کاستی دارند.
وی افزود: رعایت این نسبت از خود سازمان بهزیستی آغاز شده و امید می رود که با همکاری وزارت کشور و استانداری ها در همه نقاط کشور این مهم تحقق یابد.
رییس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: بخش خصوصی در مواردی پیشگام بوده و در برخی موارد حتی 70 درصد نیروی انسانی خود را از افراد توانخواه تامین کردند که در زمینه اقتصادی هم موفق هستند و می توانند الگوی برای سایر شرکت ها و دستگاه ها باشند.
یک میلیون و 380 هزار نفر توانخواه زیر پوشش سازمان بهزیستی در کشور هستند که 11.2 درصد از اختلال بینایی، 39 درصد اختلال جسمی حرکتی، 24.4 درصد ذهنی، 8.2 درصد اختل روانی، 13.2 درصد شنوایی و 3.9 درصد از اختلال گفتاری رنج می برند.
به گزارش ایرنا، رییس سازمان بهزیستی کشور برای شرکت در آیین بهره برداری از چهار طرح با ارزش افزون بر 60 میلیارد ریال به کاشان سفر کرده است.
افزون بر 11 هزار نفر در شهرستان کاشان از خدمات سازمان بهزیستی بهره مند هستند که نزدیک به پنج هزار نفر آنها را توانخواهان تشکیل می دهند.
کاشان با جمعیت افزون بر 365 هزار نفر در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

    به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،دکتر حسین نیک زاد معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کاشان در حاشیه  بازدیدسرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ساخت بیمارستان بقیه الله کاشان در گفتگو با خبرنگاران گفت:

   

دکتر سعید نمکی، ضمن بررسی روند ساخت این بیمارستان گفت به هر میزانی که خیرین سلامت در ساخت بیمارستان مشارکت کنند وزارت بهداشت نیز به همان میزان کمک می کند.
به گفته وی، ساخت بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) با توجه به قرار گرفتن این منطقه در محور ترانزیت شمال- جنوب کشور ضروری است و از این رو با اضافه شدن 6 هکتار زمین دیگر، مساحت آن هم اکنون به 10 هکتار افزایش یافته است.

دکتر حسین نیک زاد، طراحی اتاق های این بیمارستان را 2 تخت و یک تختخوابی عنوان کرد و افزود: قرار شده تا در قالب این طرح، ساختمانی با زیربنای 35 هزار مترمربع ساخته شود اما منابع مالی وزارت بهداشت محدود می باشد و نیازمند کمک خیرین و مردمی هستیم.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت کاشان، به هزینه یک هزار و 400 میلیارد ریالی ساخت بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) اشاره کرد و از نیکوکاران منطقه کاشان خواست در حد توان به اجرای این طرح کمک کنند.

وی، به نقش و سابقه فعالیت خیرین در حوزه سلامت در منطقه کاشان اشاره کرد و ادامه داد: خیرین همیشه پشتوانه معنوی و مادی حوزه بهداشت و درمان بوده و در این راستا نیازمند مشارکت و تعامل همه جانبه آنها می باشیم.

دکتر نیک زاد تصریح کرد: هم اکنون تنها مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی، مردم شهرستان های آران و بیدگل، اردستان، دلیجان، کاشان و نطنز را زیر پوشش دارد و در مواردی شهرستان های دلیجان، محلات، خمین، گلپایگان و نائین نیز از خدمات آن بهره مند می شوند.

لازم به ذکر است: نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه، فرماندار ویژه کاشان، شهردار کاشان، دکتر طاهر موهبتی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران و جمعی از مسئولین دانشگاه و شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در این بازدید حضور داشتند.

انتهای پیام/م

 

سفر سرپرست وزارت بهداشت به کاشان

به گزارش ایرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان در این زمینه گفت: این طرح ها شامل مرکز خدمات جامع سلامت روستای آزران و خانه های بهداشت سه روستای ورکان، ویدوج و پنداس می باشد.

به گزارش ایرنا، سید عباس صالحی پنجشنبه شب در نخستین همایش تجلیل از حامیان خانواده در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان افزود: بر اساس آمارها و پیمایش های این وزارتخانه، پرسشی در مورد رضایت مردم در سال 94 نشان داد که هنوز بالاترین رقم ها به حوزه خانواده و شریک زندگی بر می گردد.

به گزارش ایرنا، برخورداری از درک و ارتباط بهتر با محیط پیرامون و جامعه، تقویت قوه رویاپردازی و ایده پروری، کمک به پرورش شخصیت های نوآور و کارآفرین، بهبود حافظه، آرامش بیشتر و سرگرمی از جمله مزیت های مطالعه ای عنوان می شود که به زبان ساده، نگاهی به جهان از دریچه ذهن پدیدآورنده اثر است.